با فکر مناسب به موفقیت برسید

صفحات سایت

ابر برچسبها

آمار سایت
ذهن کور | چرا آنچه که باید ببینید، نمیبینید؟


 آیا فکر میکنید شما هرآنچه در دنیای اطرافتان در برابر دیدگانتان اتفاق می افتد را میتوانید ببینید؟ خیر اینطور نیست… ذهن شما پس از دریافت دستور برای تمرکز بر روی اتفاق یا روندی خاص، کور میشود !

این پدیده ذهنی، توسط اکثر شعبده بازها استفاده میشد.
برای مثال دیوید کاپرفیلد، تردست بنام و مشهور دنیای شعبده بازی در یک اجرای بی نظیر تاریخ شعبده بازی برج ایفل را با غیب کرد ! تمام تماشاگران مات و مبهوت مانده بودند و هیچکس نمیتوانست راجع به آنچه دیده بود صحبت کند.

آیا کسی نمیدانست دیوید کاپرفیلد از پدیده ذهن کور استفاده کرده؟
آنچه اتفاق افتاده بود از این قرار بود : دیوید کاپرفیلد جایگاهی متحرک و چرخان برای تماشاگران به ساخته بود که به آرامی در حال چرخیدن است. زمانی که تماشاگران برج ایفل را سرجایش میبینند جایگاه آنها ثابت است و هیچکس به محیط اطراف توجه زیادی نمیکند. اما زمانی که گنبد و سقف جایگاه پوشیده میشود جایگاه میچرخد و منظره ی پشت برج ایفل را به تماشاچیان نشان میدهد و دیوید کاپرفیلد ادعا میکند برج ایفل غیب شده است.

این یک نمونه از استفاده کاربردی از پدیده ذهن کور بود.
اما این اتفاق هر روز در زندگی ما رخ میدهد. آیا همیشه دعوا و نزاع خیابانی میبینید؟ یا کمک و انسان دوستی؟ هرکدام را بیشتر میبینید، بدانید که ذهن شما از شما دستور گرفته بر روی آن قفل شود و مناظر دیگر را کور کند.

این شما هستید که انتخاب میکنید چه چیزهایی در زندگی تان بیشتر ببینید.
کافیست از امروز کمی بیشتر از قبل بر روی افرادی با لباس های سبز فکر کنید تا در کوچه و خیابان پر از افرادی با لباس های سبز ببینید… هیچ تردستی یا حقه ای در این کار وجود ندارد، شما تنها به ذهن تان دستور دادید اطلاعات دیگر را حذف کند و فقط به آنچه که بیشتر بر روی آن فکر کردید تمرکز کند و شما را از آنها آگاه کند.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات