با فکر مناسب به موفقیت برسید

صفحات سایت

ابر برچسبها

آمار سایت
بیست و پنج سئوال برای کشف هدف زندگی

هر انسانی برای زندگی خود اهدافی دارد. هدف داشتن، مانند اعتماد به نفس، ارزش و دلیلی برای ادامه زندگی است و اگر انسان از وجود اهداف زندگی خود آگاه باشد، یا نباشد، به ارزش واقعی آنها خدشه ای وارد نمی شود. درست مانند واقعیت های جهان هستی؛ آگاهی و یا عدم آگاهی ما، باعث هیچگونه تغییری در آنها نمی شود.


اگر در مورد اهداف زندگی خود شک و تردید دارید، اصلا ناراحت نباشید. افراد زیادی هستند که حتی، هدف داشتن را به تمسخر می گیرند! مانند بسیاری از جوانان و شاید خود شما در دوران جوانی!
بسیاری از مردم بصورت شناور بروی جریان زندگی، بدون هدف و برنامه ریزی، مشغول گذران عمر هستند. این امری طبیعی است که انسان روز به روز زندگی خود را سپری کند. یک روز، پر از تنش و عصبانیت و روز دیگر آرام و بدون خشونت، مانند اقیانوسی که در یک گوشه آن طوفان و در گوشه ای دیگر آرام و آفتابی است.
بهر حال، زندگی از بدو تولد تا سنین بلوغ و بزرگسالی و پایان باشکوه آن، بصورت شناور ادامه دارد. آیا این واقعا همان چیزی نیست که همه خواهان آن هستیم؟ یک زندگی بدون تشویش و نگرانی؟
بدون شک این یک زندگی دلخواه است، ولی انسان می تواند بیشتر بخواهد و برای خواست و دریافت بیشتر، به هدف نیازمند است. هدف زندگی!
هدف زندگی، دلیل اصلی قرار گرفتن انسان بروی زمین است. وظیفه ما در روی این کره خاکی چیست؟ احتمالا بیش از آنچه تنها، روز خود را به اتمام برسانیم یا بیش از آنچه تنها، از گذراندن اوقات خود لذت ببریم.
جمله «هیچ پاسخ اشتباهی وجود ندارد»، هنگامی یک جواب خوب است که سئوال در مورد هدف زندگی باشد. چیزی به نام هدف اشتباه در زندگی وجود ندارد و هیچ یک از ما انسان ها، هدف کاملا همسان با یکدیگر نداریم. اهداف زندگی ما، مانند خود ما، یگانه و ویژه است. در اینجا باید توجه بیشتری را بخود معطوف کنیم، چرا که افراد و شرایط بسیار زیادی در صدد دورکردن، و حتی، منصرف کردن ما از اهدافمان هستند.
برای افراد مختلف، اهداف متفاوتی در زندگی وجود دارد. کتاب نوشتن، اتمام مسابقه دو ماراتن، تولید محصولات جدید، انتقال دانش، عکاسی از طبیعت، کاهش فقر و گرسنگی، کمک به همنوع، و...
سایه ای، رنگی، صدایی، زاویه ای میان هر یک از ماست که تفاوت ها را ایجاد می کند.
هر یک از اهداف یاد شده برای یک نفر در گوشه ای از این دنیا، بسیار جدی است و هیچ چیزی نمی تواند میان او و هدفش قرار گیرد. اهداف زندگی، هدیه هستی و به ارمغان آورنده امید و معنا برای انسان است.
چگونه می توان هدف زندگی را، اگر واقعا نمی دانید که چه باید بکنید، پیدا کرد؟ در اینجا 25 سئوال وجود دارند که با پاسخ به آنها، میتوان هدف اصلی زندگی را یافت. این بیشتر یک روش تحلیلی برای پیدا کردن هدف زندگی است. سئوالات کوتاه هستند، ولی جواب ها می توانند طولانی باشند. محدودیت زمانی برای پاسخ به سئوالات وجود ندارد و بهترین هنگام برای پاسخ به این سئوالات، صبح؛ بعد از بیداری کامل از خواب است. قبل از اینکه هرج و مرج زندگی روزمره، ذهن شما را درگیر سازد. بهترین همراه می تواند؛ شنیدن به موسیقی دلخواه در کنار حیوان مورد علاقه خانگی شما باشد، در گوشه ای آرام با شرایطی هماهنگ!
یک) چه چیزی خواست مرا برآورده می کند؟
دو) چه چیزی باعث حرکت من می شود؟
سه) چه چیزی برایم  الهام بخش است؟
چهار) چه چیزی در سئوالات 1، 2 و 3 مشترک است؟
پنج) با جواب یه سئوال 4، چه مشکلی از دیگران حل می کنم؟
شش) چه چیزی باعث شکست من می شود؟
هفت) چه چیزی برایم دردآور است؟
هشت) چه چیزی مرا اندوهگین می کند؟
نه) چه چیزی در سئوالات 6، 7 و 8 مشترک است؟
ده) با جواب به سئوال 9، چه مشکلی از دیگران حل می کنم؟
یازده) از چه چیزی وحشت دارم؟
دوازده) چه چیزی نگرانم می کند؟
سیزده) چه کاری برای تغییر جواب 11 و 12 می توانم انجام دهم؟
چهارده) با این تغییر، چه کمکی به دیگران می کنم؟
پانزده) چه کاری را با عشق انجام می دهم؟
شانزده) احساسم در زمان انجام جواب 15 چیست؟
هفده) اگر جواب 15 را متوقف کنم، چه می شود؟
هجده) اگر جواب 15 را همیشه انجام دهم، چه می شود؟
نوزده) از چه کاری منزجرم؟
بیست) وقتی کار جواب 19 را انجام می دهم، چه احساسی دارم؟
بیست و یک) اگر کار جواب 19 را متوقف کنم، چه می شود؟
بیست و دو) اگر جواب 19 را برای همیشه انجام دهم، چه می شود؟
بیست و سه) چرا اینجا هستم؟
بیست و چهار) وظیفه من در اینجا چیست؟
بیست و پنج) اگر من نباشم و یا کاری انجام ندهم، جهان چه چیزی را از دست می دهد؟
حال چه خواهد شد؟ آیا می خواهید که هدف اصلی خود را در زندگی شناسایی کنید؟
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات